71MBS30-02C06S
Part Number:
71MBS30-02C06S
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
DP6T
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
27.87mm
Number of Decks :
2
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
6
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V