71MBS30-01D04N
Part Number:
71MBS30-01D04N
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
3P4T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Features :
Shaft and Panel Sealed
Number of Positions :
4
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V