71MAS30-01D04N
Part Number:
71MAS30-01D04N
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
3P4T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Features :
Shaft and Panel Sealed
Number of Positions :
4
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V