71AF30-01-1-09S
Part Number:
71AF30-01-1-09S
Description:
ELECTRICALSWITCH ROTARY NOTOVER5
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
SP9T
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Decks :
1
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
9
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V