71MB30-01-3-04N
Part Number:
71MB30-01-3-04N
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
3P4T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Number of Positions :
4
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V