71B30-01-3-03N
Part Number:
71B30-01-3-03N
Description:
SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
3P3T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Number of Poles per Deck :
3
Number of Positions :
3
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V