71A30-01-2-06S
Part Number:
71A30-01-2-06S
Description:
SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
DP6T
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Number of Decks :
1
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
6
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V