71BD30-01-1-AJS
Manufacturer:
Grayhill, Inc.
Part Number:
71BD30-01-1-AJS
Category:
Rotary Switches
Description:
ROTARY SWITCH ADJ STOP
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Category :
Rotary Switches
Actuator Length :
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw :
30°
Circuit per Deck :
SP12T
Contact Finish :
Contact Material :
Contact Timing :
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
Features :
Index Stops :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Decks :
1
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
2 ~ 12
Product Status :
Active
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V