KC26A30.001NPF
Part Number:
KC26A30.001NPF
Description:
SWITCH ROTARY 6POS 350MA 125V
Actuator Length :
30.00mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Contact Finish :
Gold
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
Depth Behind Panel :
14.20mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
125 V