KC52A9.501NLF
Part Number:
KC52A9.501NLF
Description:
SWITCH ROTARY 12POS 350MA 125V
Actuator Length :
9.50mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Contact Finish :
Gold
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
Depth Behind Panel :
18.50mm
Mounting Type :
Panel Mount
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V