KC58A9.501NLSNOSTOP
Part Number:
KC58A9.501NLSNOSTOP
Description:
Switches
Actuator Length :
9.50mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw :
30°
Circuit per Deck :
SP4T
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
Depth Behind Panel :
18.50mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Number of Positions :
4
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V