KC43A9.501SLS
Part Number:
KC43A9.501SLS
Description:
SWITCH ROTARY 3POS 350MA 125V
Actuator Length :
9.50mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Contact Finish :
Silver
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
Depth Behind Panel :
18.50mm
Voltage Rating - AC :
125 V