KC24A30.001SLS
Part Number:
KC24A30.001SLS
Description:
SWITCH ROTARY 4POS 350MA 125V
Actuator Length :
30.00mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
Depth Behind Panel :
18.50mm
Mounting Type :
Panel Mount
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V