A22RW-2MG12A11
Part Number:
A22RW-2MG12A11
Description:
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC :
120 V