A22RW-2ART220
Part Number:
A22RW-2ART220
Description:
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A
Circuit :
DPST-NO
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Illumination Type, Color :
LED, Red
Illumination Voltage (Nominal) :
220 VAC
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
Off-Mom
Voltage Rating - AC :
120 V