A22W-2AY-24A-02
Part Number:
A22W-2AY-24A-02
Description:
SWITCH SELECT 2POS DPST-NC 10A
Circuit :
DPST-NC
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Bezel - Round, Yellow Knob
Illumination Type, Color :
LED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
On-Mom
Voltage Rating - AC :
110 V