A22W-2AY-24A-01
Part Number:
A22W-2AY-24A-01
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A
Circuit :
SPST-NC
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VAC/DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
On-Mom
Voltage Rating - AC :
110 V