A22W-2AY-12A-10
Part Number:
A22W-2AY-12A-10
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Circuit :
SPST-NO
Current Rating (Amps) :
10A (AC)
Features :
Bezel - Round, Yellow Knob
Illumination Type, Color :
LED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal) :
12 VAC/DC
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Switch Function :
Off-Mom
Voltage Rating - AC :
110 V