M6S-B20S1-24EY
Part Number:
M6S-B20S1-24EY
Description:
2POS,STAY-SPDT-24VDC-YELLOW
Current Rating (Amps) :
2A (AC), 400mA (DC)
Illumination Type, Color :
LED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal) :
24 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.20mm Dia
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V