M22S-T20SB10-E230-G
Part Number:
M22S-T20SB10-E230-G
Description:
SELEC-THUMB-2POS ALT-1A-LED-GREE
Circuit :
SPST
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
230 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC :
230 V
Voltage Rating - DC :
24 V