M22S-T22SB11-E30-G
Part Number:
M22S-T22SB11-E30-G
Description:
SELEC-THUMB-2POS R RTN-1A1B-LED-
Circuit :
DPST
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Illumination Type, Color :
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) :
12 ~ 30 VAC/DC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC :
230 V
Voltage Rating - DC :
24 V