95C12B3GWRT
Part Number:
95C12B3GWRT
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Actuator Height off PCB, Vertical :
8.50mm
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Force :
160gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Outline :
12.00mm x 12.00mm