PTS125SJM73-2LFS
Part Number:
PTS125SJM73-2LFS
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Actuator Height off PCB, Vertical :
7.30mm
Actuator Type :
Plunger for Cap
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Operating Force :
160gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Outline :
12.00mm x 12.00mm