TS13-1212-73-BK-160-D
Part Number:
TS13-1212-73-BK-160-D
Description:
12 X 12 MM, 7.3 MM ACTUATOR HEIG
Actuator Height off PCB, Vertical :
7.30mm
Actuator Length, Right Angle :
Actuator Orientation :
Top Actuated
Actuator Type :
Plunger for Cap
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Force :
160gf
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C
Outline :
12.00mm x 12.00mm