TS11-674-85-BK-100-RA-D
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
TS11-674-85-BK-100-RA-D
Category:
Tactile Switches
Description:
6 X 7.4 MM, 8.5 MM ACTUATOR HEIG
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
Tactile Switches
Actuator Height off PCB, Vertical :
Actuator Length, Right Angle :
8.50mm
Actuator Orientation :
Side Actuated
Actuator Type :
Standard
Circuit :
SPST-NO
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Features :
Illumination :
Non-Illuminated
Illumination Type, Color :
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Operating Force :
100gf
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C