TS02-66-73-BK-100-LCR-D
Part Number:
TS02-66-73-BK-100-LCR-D
Description:
6 X 6 MM, 7.3 MM ACTUATOR HEIGHT
Actuator Height off PCB, Vertical :
7.30mm
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C
Outline :
6.00mm x 6.00mm