PTS125SM43SMTR21M LFS
Part Number:
PTS125SM43SMTR21M LFS
Description:
SWITCH TACT SMT 12MM 180GF
Actuator Height off PCB, Vertical :
4.30mm
Actuator Type :
Standard
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Force :
180gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Outline :
12.00mm x 12.00mm