ATE1G-2F3-10-Z
Part Number:
ATE1G-2F3-10-Z
Actuator Length :
10.00mm
Current Rating (Amps) :
50mA (AC/DC)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Switch Function :
Mom-Off-Mom
Voltage Rating - AC :
48 V
Voltage Rating - DC :
48 V