101TL2834-2
Part Number:
101TL2834-2
Description:
SWITCH TOGGLE SPST 100MA 115V
Actuator Length :
17.27mm
Actuator Type :
Standard Round
Circuit :
SPST
Current Rating (Amps) :
100mA (AC/DC)
Operating Temperature :
-65°C ~ 71°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.40mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Off
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
28 V