M2023SS1W30
Part Number:
M2023SS1W30
Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
In Stock:
3
Actuator Length :
10.50mm
Bushing Thread :
1/4-40
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.50mm Dia
Switch Function :
On-Off-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V