100DP3T7B13M7REH
Part Number:
100DP3T7B13M7REH
Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Actuator Length :
13.00mm
Actuator Type :
Standard Round
Bushing Thread :
15/32-32
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
0.4VA (AC/DC)
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle, Vertical
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 11.91mm Dia
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V