200MDP3T1B5M2RE
Part Number:
200MDP3T1B5M2RE
Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Actuator Length :
9.40mm
Bushing Thread :
1/4-40
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
0.4VA (AC/DC)
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Switch Function :
On-Off-On
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V