200MSP1T2B3M6RE
Part Number:
200MSP1T2B3M6RE
Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Actuator Length :
5.33mm
Bushing Thread :
10-48
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
0.4VA (AC/DC)
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 4.95mm Dia
Switch Function :
On-On
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V