BULK-CS-CF-24
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
BULK-CS-CF-24
Category:
Raw Materials - Composites
Description:
Carbon Fiber Bar - Unidirectiona
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Composites
Color :
Black
Diameter :
Length :
24.000" (609.60mm)
Material :
Carbon Fiber
Operating Temperature :
-18°C ~ 82°C
Product Status :
Active
Shape :
Bar
Thickness :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Width :
2.000" (50.80mm)