ZUSANATSR-125
Part Number:
ZUSANATSR-125
Category:
Raw Materials - Foam
Description:
Open Cell Natural Sponge Foam Sh
Category :
Raw Materials - Foam
Color :
Black
Density :
26 lb/ft³
Diameter :
Features :
Adhesive Backing
Firmness :
5 ~ 8 PSI
Length :
24.000" (309.60mm)
Material :
Natural Sponge
Operating Temperature :
-29°C ~ 71°C
Product Status :
Active
Shape :
Sheet
Thickness :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Width :
12.000" (304.80mm)