ZUSANATSR-75
Part Number:
ZUSANATSR-75
Category:
Raw Materials - Foam
Description:
Open Cell Natural Sponge Foam St
Category :
Raw Materials - Foam
Color :
Black
Density :
26 lb/ft³
Diameter :
Features :
Adhesive Backing
Firmness :
5 ~ 8 PSI
Length :
10.0' (3.0m)
Material :
Natural Sponge
Operating Temperature :
-29°C ~ 71°C
Product Status :
Active
Shape :
Strip
Thickness :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Width :
0.750" (19.05mm)