ZUSASSR-FDA-13
Part Number:
ZUSASSR-FDA-13
Category:
Raw Materials - Foam
Description:
FDA Silicone Foam Strip with Hig
In Stock:
18
Category :
Raw Materials - Foam
Color :
Gray
Density :
22 lb/ft³
Diameter :
Features :
Adhesive Backing, Food Grade
Firmness :
9 ~ 13 PSI
Length :
6.0' (1.8m)
Operating Temperature :
-51°C ~ 204°C
Product Status :
Active
Shape :
Strip
Thickness :
0.063" (1.59mm) 1/16"
Width :
0.750" (19.05mm)