ZUSA287250-15
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
ZUSA287250-15
Category:
Raw Materials - Foam
Description:
Neoprene Foam Cord - 1/4" Cross
In Stock:
14
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Foam
Color :
Black
Density :
16 lb/ft³
Diameter :
Features :
Firmness :
9 ~ 13 PSI
Length :
15.0' (4.5m)
Material :
Neoprene
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Product Status :
Active
Shape :
Cord
Thickness :
Width :
0.250" (6.35mm)