PS-NYL-MS-24
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
PS-NYL-MS-24
Category:
Raw Materials - Plastics
Description:
MDS-Filled Nylon 6/6 Bar - 1/2"
In Stock:
100
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Plastics
Color :
Black
Diameter :
Features :
MDS-Filled
Length :
24.000" (609.60mm)
Material :
Nylon
Operating Temperature :
-29°C ~ 93°C
Product Status :
Active
Shape :
Bar
Thickness :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Width :
2.000" (50.80mm)