BULK-RS-FS60-31
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
BULK-RS-FS60-31
Category:
Raw Materials - Rubber
Description:
Fluorosilicone Rubber Sheet - 60
In Stock:
100
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Rubber
Color :
Blue
Diameter :
Features :
Length :
12.000" (304.80mm)
Material :
Fluorosilicone
Operating Temperature :
-73°C ~ 204°C
Product Status :
Active
Shape :
Sheet
Thickness :
0.031" (0.79mm) 1/32"
Width :
12.000" (304.80mm)