BULK-RS-S40-420
Part Number:
BULK-RS-S40-420
Description:
FDA Silicone Rubber Strip - 40A
Color :
Red
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
10.0' (3.1m)
Material :
Silicone
Operating Temperature :
-62°C ~ 260°C
Shape :
Strip
Thickness :
0.063" (1.59mm) 1/16"
Width :
3.000" (76.20mm)