BULK-RS-S60-419
Part Number:
BULK-RS-S60-419
Description:
FDA Silicone Rubber Strip - 60A
Color :
Red
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
10.0' (3.1m)
Material :
Silicone
Operating Temperature :
-62°C ~ 260°C
Shape :
Strip
Thickness :
0.031" (0.79mm) 1/32"
Width :
3.000" (76.20mm)