BULK-RS-S10-12
Part Number:
BULK-RS-S10-12
Description:
FDA Silicone Rubber Strip - 10A
Color :
Red
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
3.0' (0.9m)
Material :
Silicone
Operating Temperature :
-40°C ~ 149°C
Shape :
Strip
Thickness :
0.063" (1.59mm) 1/16"
Width :
1.000" (25.40mm)