BULK-RS-S50FDA-330
Part Number:
BULK-RS-S50FDA-330
Description:
FDA Silicone Rubber Strip - 50A
Color :
Red
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
3.0' (0.9m)
Material :
Silicone
Operating Temperature :
-62°C ~ 232°C
Shape :
Strip
Thickness :
0.039" (1.00mm)
Width :
0.500" (12.70mm)