BULK-RS-S60-789
Part Number:
BULK-RS-S60-789
Description:
FDA Silicone Rubber Strip - 60A
Color :
Red
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
3.0' (0.9m)
Material :
Silicone
Operating Temperature :
-62°C ~ 260°C
Shape :
Strip
Thickness :
0.031" (0.79mm) 1/32"
Width :
2.000" (50.80mm)