BULK-RS-RCY60-21
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
BULK-RS-RCY60-21
Category:
Raw Materials - Rubber
Description:
Recycled Rubber Sheet - 60A - 1/
In Stock:
100
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Rubber
Color :
Black-Speckled
Diameter :
Features :
Length :
12.000" (304.80mm)
Material :
Recycled Rubber
Operating Temperature :
-17°C ~ 99°C
Product Status :
Active
Shape :
Sheet
Thickness :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Width :
12.000" (304.80mm)