BULK-RS-N30-271
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
BULK-RS-N30-271
Category:
Raw Materials - Rubber
Description:
Neoprene Rubber Roll - 30A - 1/2
In Stock:
100
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Rubber
Color :
Black
Diameter :
Features :
Length :
12.0' (3.7m)
Material :
Neoprene
Operating Temperature :
-34°C ~ 121°C
Product Status :
Active
Shape :
Roll
Thickness :
0.500" (12.70mm) 1/2"