BULK-RS-E40FDA-57
Part Number:
BULK-RS-E40FDA-57
Description:
FDA EPDM Rubber Roll - 40A - 3/3
Color :
Cream White
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
10.0' (3.1m)
Material :
EPDM
Operating Temperature :
-34°C ~ 121°C
Shape :
Roll
Thickness :
0.094" (2.38mm) 3/32"