BULK-RS-E40FDA-54
Manufacturer:
USA Sealing
Part Number:
BULK-RS-E40FDA-54
Category:
Raw Materials - Rubber
Description:
FDA EPDM Rubber Sheet - 40A - 1/
In Stock:
100
Manufacturer :
USA Sealing
Category :
Raw Materials - Rubber
Color :
Cream White
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
3.0' (0.9m)
Material :
EPDM
Operating Temperature :
-34°C ~ 121°C
Product Status :
Active
Shape :
Sheet
Thickness :
0.250" (6.35mm) 1/4"