BULK-RS-E40FDA-56
Part Number:
BULK-RS-E40FDA-56
Description:
FDA EPDM Rubber Roll - 40A - 1/1
Color :
Cream White
Diameter :
Features :
Food Grade
Length :
10.0' (3.1m)
Material :
EPDM
Operating Temperature :
-34°C ~ 121°C
Shape :
Roll
Thickness :
0.063" (1.59mm) 1/16"